| SetYourselfFree a întrebat:

daca termin facultatea de contabilitate pot lucra pe urna la banca? merci

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal! Nu trebuyie sa mai faci nici un curs separat. Vei face practica la ei si eventual o convocare. Donsavas are probleme cu "computerul".

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să lucrezi la o bancă este nevoie de studii economice. Posturile sunt la concurs. Astfel va fi preferată la angajare o persoană care a terminat studii economice cu specialitatea finanțe bănci, uneia care știe numai contabilitate.

| Donsavas a răspuns:

Poti sa faci postliceala ca funcționar bancar.

| cosmin1324 a răspuns:

Poti, dar gandeste-te ca exista riscul sa ajungi unul din multi romani care vroiau sa lucreze la banca si au ramas someri.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru cosmin1324):

Bancile deja isi reduc personalul si automatizeaza masiv operatiunile. Amuzanti astia cu vise de-astea de vinzator, functionar, sofer...