| Qwertm a întrebat:

Daca vreau sa devin profesoara de matematica, ce profil trebuie sa aleg? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Trebuie să alegi un profil REAL, adică Matematică-Informatică sau Ştiinţe ale naturii.
Chiar dacă ambele sunt bune, eu îţi recomand să alegi Matematică-Informatică deoarece se pune mai mult accent pe obiectele reale, plus că la Bacalaureat dai M1.

Mult succes pe mai departe!

| Qwertm explică (pentru Hydrangeaceae):

Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Profil real, facultate de matematica.

| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Matematica-fizica

| Wolfyye a răspuns:

Pai trebuie sa faci profilul mate-info, iar apoi trebuie neaparat sa faci si o facultatewinking.

| andready a răspuns:

Pai poti sa mergei pe un profil Real -Stiinte ale naturii sau mate-info, dar poti da si la unul vocational -pedagogie.