| ЭлизабетЛионесс21 a întrebat:

Ce profil trebuie sa aleg dupa clasa a 9-a daca vreau sa devin designer de interior?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Http://www.unarte.org/......ultati.php
Asta daca vrei in Bucuresti, cam asta e cea mai buna din tara.
Mai e una buna si-n Cluj.

| Annnnnie a răspuns:

Nu trebuie sa studiezi obligatoriu la un liceu de arte, dar e un plus. In cadrul unuia esti familiarizat cu atelierele si cu viata de mic artist. Daca nu poti, poti urma cursuri la un centru cultural sau din clasa a 11-a sau a 12-a la o facultate, la care doresti. Se fac meditatii, pentru fiecare domeniu al artei. Pe diverse site-uri precum tumblr, pinterest gasesti multe sfaturi si schite. Cauta, intereseaza-te si vezi daca iti place cu adevarat sa faci asta. happy

| cossy19 a răspuns:

Poti sa urmezi un liceu de arte pe ce profil vrei tu(de desen); de exemplu grafica.