| PisicutzaTa a întrebat:

Daca vreau sa devin secretara ce facultate trebuie sa urmez? D A U _ F U N D A! Multumesc :*

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sa nu te superi pe mine dar sunt de acord cu deundecumpar. Mi se pare cam aiurea sa iti doresti sa fii secretara, e ca si cum ti-ai dori sa devii vanzatoare, doar atat sa poti? doar atat, asa de putin sa vrei de la tine? Multi sefi isi angajeaza secretarele pe criterii estetice, adica daca arata bine si se imbraca sexi. Trebuie sa stii sa lucrezi pe calculator, sa faci cafeaua, sa fii amabila cu clientii si cam atat. Probabil te-ar ajuta o facultate de genul management sau comunicare.

| PisicutzaTa explică (pentru BiuL):

Ok! Multumesc pentru. pareri!

| vangaelis a răspuns:

Postliceala, profil birotica.

PS: cati habarnisti ti-au comentat

Răspuns utilizator avertizat
| DenisaŞtefaniia a răspuns:

Facultatea De Drept

| PisicutzaTa explică (pentru DenisaŞtefaniia):

Si ce profil?

| BiuL a răspuns (pentru DenisaŞtefaniia):

De unde ai scos aberatia asta? faci dreptul (o facultate foarte grea) sa devii avocat/judecator/notar/procuror/executor/jurist etc nu o amarata de secretara.

| DenisaŞtefaniia a răspuns (pentru BiuL):

Pai ziceam si eu, ca e tot legat de notar/jurist/avocat etc. Oricum, greseala mea.winking

| BiuL a răspuns (pentru DenisaŞtefaniia):

De ce sa fie legat de astea neaparat? Exista secretare si la licee, scoli, spitale, primarii etc si nu au nici o treaba cu meseriile din domeniul justiei... De exemplu un jurist nu are secretara sau un procuror...