| denisa1234567890 a întrebat:

Buna, daca vreau sa ma fac designer vestimentar trebuie sa fac si un liceu specializat pe asta sau trebuie sa fac doar o facultate respectiv un curs de designer?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poti afce orice liceu vrei tu dar trebuei sa inveti destul de bien ca sa fii capabila sa iei BAC-ul si apoi sa intri la o facultate de Design vestimentar.
Nu exista curs de designer, aceala este curs de meserii pentru croitorese, dar daca doresti sa faci design vestimentar, atunci faci o facultate.

| mara89 a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc mult

| denisa1234567890 explică (pentru Violleta2022):

Mersi