| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare, daca as da la liceu la limbi straine si la facultate la fel as putea devenii designer vestimentar? :S

Răspuns Câştigător
| Daria a răspuns:

Nu prea. Daca dai la liceu de limbi straine e ok, dar apoi la facultate sa te axezi pe design.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar, ce are una cu alta? Tu, ori nu prea stii ce-s alea limbi straine, ori nu prea stii ce-i ala design vestimentar. Chiar n-au nicio legatura.

| gloria_1375 a răspuns:

Daca esti absolvent al unei Facultati de Limbi Moderne vei fi licentiat in limbi moderne aplicate sau in filologie, depinde de domeniul pe care il alegi. Iti recomand sa urmezi o specializare de Design vestimentar, pentru limbi moderne, poti sa obtii diplome internationale cum ar fi Cambridge, TOEFL, TOEIC...