| amnevoiedeajutorrrrrr a întrebat:

Buna, deci eu trec clasa a 8 a și ma gândeam sa aplic la liceul militar Constanța. Menționez faptul ca în clasa a 5 a am avut media de 9.93 în a 6 a de 9.88 și în a 7 a de 10 am câteva întrebări iar dacă cineva care a fost/este sau cunoaște o persoana de la liceul militar ar răspunde as fi foarte recunoscătoare.
1.Cate persoane locuiesc într-o camera și dacă trebuie sa fie de aceleași sex?
2.Am permisa folosirea telefonului în timpul săptămânii și în weekend?
3. Cum este mancarea și dacă am voie cu mâncare de acasă sau cumpărata?
4. În weekend pot sa merg sa ma plimb sau sa îmi vizitez familia?
5. Pot alege cu cine sa stau în camera?
6. Cat ar costa dacă m-as transfera la alt liceu după un sem?
Am uitat sa precizez ca sunt fata.Help me pleaseee

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Decât intrebări irelevante : "Cum este mancarea și dacă am voie cu mâncare de acasă sau cumpărata"

mai bine interesează-te cum se face admiterea, e un examen serios acolo!

| Ineys a răspuns:

Du-te la un liceu normal daca ai note asa mari si esti asa sigura pe capacitatea ta. E mai nasoala treaba cu astea militare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce pot sa iti zic e ca daca porti ochelari nu poti sa intri, poate decat daca ai dioptrii foarte mici. Ti-am zis pentru ca si eu am vrut sa intru, m-am antrenat mult, ca apoi sa mi se zica ca am dioptrii prea mari. O chestie complicata e ca din ce inteleg esti foarte "incurajat" sa mergi mai departe la academia militara si sa activezi in domeniu. Daca nu vrei, cred ca trebuie sa platesti liceul. Dar daca asta e planul tau sa activezi in domeniul militar, atunci asta nu e o problema.

| 1234501410 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cate dioptrii ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1234501410):

3.75 si 5. cam așa

| 1234501410 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi...

| florin926481f a răspuns:

1.Cred ca undeva intre 6-10 persoane si da, fetele stau separat de baieti.
2.Da poti folosi telefonul.
3.Am auzit ca nu e cea mai buna dar te obisnuiesti, nu prea ai voie cu mancare de acasa, o sa ajungi sa ascunzi mancareahappy
4.Da poti dar nu mereu, o sa fie perioade in care o sa stai saptamani la rand fara sa mergi acasa.
5.Nu, te repartizeaza ei.
6.Nu stiu cat te ar costa dupa un semestru dar dupa un an cam in jur de 10.000 de lei.
Ce am scris eu aici stiu de la liceul militar din Breaza, la costanta nu stiu dar banuiesc ca e acelasi lucru.