| anonim_4396 a întrebat:

deocamdata sunt in clasa a X-a si dupa ce termin liceul as dori or sa fac o facultate ori sa ma inrolez in armata, sau daca cumva academia fortelor terestre este o facultate si nu stiu, adica sunt complet paralel in acest domeniu, dar invat destul de repede si ma intreb cum as putea ajunge instructor in armata sau colonel, sau pe un post unde sa fiu cat de cat sus, sa nu fiu sluga tuturor dar nici sa nu fac treaba de teren fiindca imi place.

1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te preocupi mai mult de cum sa ajungi colonel dupa ce intri la facultate. Probabil ca vei afla acolo.