| ValentinaCristina1990 a întrebat:

Doresc sa dau la Medicina Veterinara la Cluj și am citit ca dau examen de admitere din biologie și chimie. Nu ar fi o problema, deoarece sunt pe științe ale naturii, dar din ce materie se da? Sunt anumite lecții?

Răspuns Câştigător
| Uxellodunon a răspuns:

In regulamentul de admitere zice biologie clasa a 11-a (anatomie si fiziologie) si chimie clasa a 10-a (chimia organica)

Nu am vazut nici un manual precizat, dar stiu ca si la umana si la veterinara in Bucuresti se fac intrebarile din manualul de biologie de la corint a lui Dan Cristescu (ala portocaliu). Pentru chimie stiu de "chimie organica pentru liceu" de Elena Alexandrescu, editura crepuscul.