| bubble2000 a întrebat:

Buna,dragi utilizatori TPU! Ce facultate(sau liceu, daca exista acest profil)ar trebui sa fac pentru a ma face fotograf? Va multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Orice liceu si facultatea de arte plastice - sectia arte vizuale sau arta fotografica ( denumirea sectiei variaza in functie de centrul universitar ales).
Pina atunci insa trebuie sa exersezi si sa aduni o serie de cunostinte de tehnica fotografica, pentru ca probele sint si practice dar si d everificare a cunostintelor( incadrarea, fixarea luminii, alegerea subiectelor etc)

1 răspuns:
| kiv1990 a răspuns:

Poti sa faci si niste cursuri