| rlc a întrebat:

Bună! Este cineva care este/ a fost student la Kinetoterapie și a dat admiterea din Biologia de clasa a 11 a? Cum a fost testul grilă, a avut întrebări asemanatoare, ca dificultate, cu cele de la Medicină sau au fost întrebări mai accesibile?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Eu am dat examenul la Medicina, însă am lucrat și testele facultății de kinetoterapie și asistenta medicala. Dacă înveți bine Corintul nu ai nicio problema. Nu se asemănă ca dificultate, sunt mai accesibile cele de la kineto. Repet: dacă stii ce scrie in carte, le faci și repede și bine happy. Succes!

| rlc explică (pentru Nirvanaaa):

Ai avut vreo culegere de teste grila? Daca da, imi poti spune si mie care?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru rlc):

Am avut-o pe cea de 2019 pentru ca nu ieșise ediția de 2020 in vara când o cumpărasem ( eu am dat admiterea anul acesta). Dacă nu le găsești la vreun xerox și le vrei fizic poți încerca la ei la editura (60 de lei parca am dat pe ea). Au prețuri decente fata de alte site-uri (editura e in curtea facultății). Singura diferența intre ele este ca se adauga admiterea de anul trecut și se mai corectează din greșeli. Ia ediție cea mai noua, probabil 2021 dacă au scos-o.

4 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Kinetoterapie în cadrul cărei universități?