| gaby_1815 a întrebat:

eu in viata as vrea sa devin politista... oare credeti ca mai are rost sa merg la cursuri de mate de excelenta? imi e rusine sa ii zic profei ca nu mai vreau sa merg asa ca...astept pareri deoarece sunt indecisa

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu vrei sa faci o facultate, unde ai nevoie de matematica, atunci nu vad ce rost ar avea sa faci cursuri de excelenta. Nu trebuie sa-ti fie rusine, explica-i profesoarei tale ce intentii ai si precis va intelege. Succes si numai bine!

1 răspuns:
| Altair92 a răspuns:

La politie nu se cere matematica. La admitere (Academia de Politie sau Scoala de Politie) dai examen la gramatica limbii romane, istoria romanilor, si engleza/franceza/germana/rusatongue