| Scorpions13 a întrebat:

De ce prietenia este pana la bani... de ce oamenii sunt perversi la bani... are rost sa devin un vanator de bani un om fara scrupule un om care a nu se uita pe cine calca? consider ca viata nu are rost cateodata vreau sa ii dau game over pacat ca am doar o viata

Astept parerihee hee sunt nebun

20 răspunsuri:
| Scuturici a răspuns:

Te crezi nebun doar pentru ca ai ganduri sinucigase? Inseamna ca nu m-ai cunoscut pe mine laughing Nu, nu are rost sa devii vanator de bani. De ce sa faci asta? Invata sa devii ignorant. Ce mare chestie daca umbla dupa bani? Intr-o lume insetata de atentie trebuie sa te educi cu nepasare.
Incearca sa scrii asta intr-un jurnal laughing Poate te va ajuta mai bine asta decat o franghie legata de gat sau un trotuar manjit cu sange (si ce mi-ar placea sa vad asa ceva XD ) Daca ai de gand sa te sinucizi sa ma chemi sa privesc spectacolul tongue

| Scorpions13 explică (pentru Scuturici):

Nu nu am ganduri din acestea, sunt un om cu frica lui Dumnezeu cred in el simt ca ma iubeste dar vreau sa fiu cineva in viata sa nu fiu asemanat cu orice boschetar sa auda lumea de mine sa nu fiu in spate sa fiu in prim plan... si trebuie sa o iau de la 0 si sunt multi profitori care ma demoralizeaza cateodata eu sunt baiat cu lumea si ei sunt numai pentru ei asta ma enerveaza de aceea am abordat aceasta tema.

| Scuturici a răspuns (pentru Scorpions13):

Ai spus ca vrei sa o iei de la 0. Ai facut asta? Stii...nu ar trebui sa-ti pese de ce iti spun ceilalti. Cand pe mine ma descurajeaza cineva...Hm. Oricum, nu mai conteaza. Deci ai spus ca esti un baiat de treaba. Poate esti prea fraier pentru ei. Arata-le ca esti cineva in viata asta de rahat. Impune-te! Nu te lasa calcat in picioare de niste chestii (mai mult de atat nu sunt)

| Scorpions13 explică (pentru Scuturici):

Da o iau eu de la 0 dar am un defect mare tin cont de parerea celor din jur si nu am incredere in mine deplina am ca o masca nu stiu cum sa o sparg consider ca nimeni nu ma cunoaste cu adevarat. sunt tipul de persoana care in interior sunt Activ, sportiv, un luptator care nu se lasa intimidat si care e mereu invingator. dar in realitate sunt aproape opus si ma enerveaza asta dar deocamdata nu am cui sa arat asta

| Scuturici a răspuns (pentru Scorpions13):

Cati ani ai? Daca ai peste 18 pleaca de acasa. Paraseste "prietenii" familia si tot ce te tine legat de acea masca. Ia totul de la zero, cum ai spus. Nu cere sfatul nimanui, doar pleaca. Nici nu stii cat imi doresc eu sa fug si sa fug fara sa ma mai opresc (si am tot ce isi poate dori cineva) Sa-mi fac prieteni noi, sa cunosc altfel de lume. Diferita de cea care o cunosc in realitate. Depinde si de tine acum. Eu sunt mai nebuna de felul meu si am un spirit aventurier cam prea mare pentru corpul meu neincapator.
Gandeste-te ca nu tu ai acel defect, ci cei din jur care nu te-au incurajat pana acum. Ei te-au facut ceea ce esti tu acum. Trebuie sa intri in grupuri noi de oameni. Sa cauti persoana potrivita care sa lupte alaturi de tine. Nu ai de ce sa disperi acum. Problema ta are inca o rezolvare.

| Scorpions13 explică (pentru Scuturici):

Asta am de gand sa fac inca putin sunt a 12a acum termin socotelile cu toti cei care se cred importanti -... tu cati ani ai? vad ca avem ganduri cam comune.

| tweety08 a răspuns (pentru Scorpions13):

laughing) asa sunt si eu si ma lupt sa ma schimb, deci trebuie ne-aparat sa crezi in tine. si sa nu iti mai pese de ce zic cei din jur, invata sa faci doar bine celor din jur. si invata sa arati celorlalti cum esti tu fi precis in gesturi si vorbe, fi clar cu toti! si daca totusi nu cred lucruri bune despre tine, si ce daca? principalul este ca Dumnezeu te cunoaste, stiu ca e naspa cand tu esti intr-un fel si ceilalti totusi cred total opusul de cat demonstrezi dar noa asta este. si sti cum ii daca tu nu iti vrei binele altul nici atat! si cu increderea, pai trebuie sa crezi in tine stiu ca cu totii avem complexe una alta dar trebuie sa te trezesti ca daca arati complexele tale prietenilor sau daca isi dau ei seama ca nu ai incredere in tine la un moment dat o sa te i-a la mistouri si at o sa fie si mai rau. toti suntem frumosi tu de ce nu ai fi? sau ma rog de ce nu i incredere in tine? gandeste-te! scuze ca am intervenit desi nu cu mine vorbe-ai big grinlaughing)

| Scuturici a răspuns (pentru Scorpions13):

15 laughing In momentul de fata te consider cel mai norocos om de pe planeta fiindca esti liber sa faci ce vrei! Daca ma mai astepti cativa ani vin cu tine si-i batem pe toti care ne fac rau. Ce zici? rolling on the floor

| Scorpions13 explică (pentru tweety08):

Nu e nimic vezi tu parerea mea este ca nu am de demonstart nimanui doar ca sunt eu mai timid asa si mai pretentios adica nu arat cum vreau eu sa arat nu ma intereseaza parerea la toti taranii si la toti mocanii care isi irosesc viata vezi tu eu decat sa muncesc la betoane toata viata si sa imi cresc copii cu paine si margarina mai bine ma duc si ma arunc in gol. Dar faptul prost e ca acum sunt cam la acelasi nivel nu vorbesc din cel al cunostiintelor si cel al gandirii suntem total opusi sa spunem doar ca eu am o gandire toatal opusa cu ce traiesc acum si am intrat in monotonia asta care ma domina tiparul vietii. Dar ma intereseaza parerea oamenilor care mie imi palc cum arata aici este complexul meu si parerea oamenilor pe care eu ii cred mai sus ca mine acum din punct de vedere material ca nu il pot evalua pe ala ce gandire are ala doar daca il vad asta e la mine ce sa ii faci le-am capatat in timp acum vreau sa scap de ele.

| Scorpions13 explică (pentru Scuturici):

Hihi o sa iti schimbi parerea eu acum am intrat si in febra asta ca de acum o a dau piept cu viata si nu e asa usor chiar foarte greu.
Adica nu te inteleg acum saii bati pe toti cei care iti fac rau stai si te bati cu toti tarani si mocani care au o gandire munca, masa, somn, bautura si care traiesc viata medie chiar inferioara dimpotriva eu sunt omul extremelor nu vreau sa fiu mediu niciodata asa si asa ori jos ori sus si vad c ama duc in jos dar nu-i numic ma inzestrat Dumnezeu cu un caracter puternic si daca vreau sa aplic ce stiu pot face mult rau... dar dupa cum am mai zis sunt supus lui Dumnezeu chiar daca nu ma duc eu de prea multe ori la biserica si chiar daca fac pacate sper sa se ierte deoarece el ma cunoaste cu adevarat stie ce gandesc... am dato prea in sf dar e cam adevarat

| Scorpions13 explică (pentru Scorpions13):

Am scris grabit sper sa intelegihee hee

| Scuturici a răspuns (pentru Scorpions13):

Stiu ca e adevarat ce ai spus tu acum, dar daca iti spun ca asta imi doresc de cand am fost un pitic si pana acum, ma crezi? Mda...Probabil ca mie mi-a accentuat dorinta febra adolescentina, dar tot asta imi doresc si sunt ambitioasa. Mereu am ajuns unde mi-am propus. Acum vreau sa ajung departe si asa va fi. Sa dea Dumnezeu sa fie asa.
Nu ma bat cu toti. Eu doar ma apar laughing Nu am sa stau sa fiu calcata in picioare de nimeni, dar nici nu actionez fara sa gandesc. Si cand o fac, o fac cum trebuie. big grin

| tweety08 a răspuns (pentru Scorpions13):

Pai intr-un fel e bine ca vrei sa evaluezi, sa muncesti. nici eu nu am avut si nu am o viata usoara, dar daca ar fi sa mai trec o data peste as face-o fara pic de ezitare, fiindca am cunoscut ce inseamna viata stiu ce sunt greutatile si in felul acesta am invatat sa apreciez si mai mult viata si ii multumesc Lui Dumnezeu pentru ea. deci esti si tu norocos intr-un fel pentru ca treci prin astea pentru ca inveti din ele, si pe viitor vei fi si mai bun, dar numai daca gandesti optimist, gadeste-te ca cel rau vrea sa te doboare iti pune bariere, piedici si tu trebuie sa le dobori sa fi puternic sa nu te lasi trantit la pamant. i-ati un scop in viata si nu te lasa pana nu il obtiihappy fie ca esti descurajat fie ca esti incurajat e viata si ai dreptul sa faci ce vrei, dar numai daca e binehappy, si da-i incolo pe cei ce te descurajeaza, pe cei infomet-ati dupa bani. deci cum zice-am viata ta nu trebuie sa se opreasca pentru nimeni si pentru nimica, iar cei care tin la tine si si tu la ei si ai zis ca de parerile lor iti pasa acestia trebuie sa te accepte cum esti iar daca ceva nu e bine ei trebuie sa iti arate cu bunatate ce nu e in regula.

| Scorpions13 explică (pentru tweety08):

Multumesc frumos pentru impartasirea noastra de ganduri. dar aici nu e chathee hee Numai bine, multa snatate

| Scorpions13 explică (pentru Scuturici):

Multumesc frumos pentru impartasirea noastra de ganduri. dar aici nu e chathee hee Numai bine, multa santate

| tweety08 a răspuns (pentru Scorpions13):

Mda mersi la fel, si da asa este tocmai urma sa scriu ca e cam greu aici sa imi spun parerile, am vrut doar sa te ajut:* sper ca iti va fi de folos nitel ce te-am scris acolo. numai bine, pace, sanatatehappy

| frikk a răspuns:

Este simplu! Bani in FOARTE mare parte ne controleaza.Nu noi ii controlam.chiar daca e straniu acele "bacnote" / "hartiutze" sunt foarte placute omului si ar face aproape orice ca sa puna manuta pe "ele" daca consideri ca nu te controleaza incearca sa ti in mana 1000 ron si vezi daca ai "curajul" sa-i arzi devildevildevil

| tweety08 a răspuns:

Pff! tu ai zis-o numai o viata ai si eu spun, ca tocmai de asta trebuie sa o iubesti si cu bune si cu rele si sa o traiesti. trebuie sa fi mai atent cu prietenii nu merita ca sa iti dai game over pentru asta, tine minte: viata nu se opreste pentru nimeni si pentru nimica! nu ai ce sa faci de cat sa te ridici si sa treci peste dar cu toate astea sa nu ii porti ura. tu ai zis esti nebun, pai fii nebun atunci dar in sesnul bun adica treci peste sti cum sunt prietenii: doar du-te vino. adica greu iti gasesti unu adevarat. si nu uita trebuie sa ti la viata ta! iubeste-o cu bune si cu rele, caci numai una ai, traieste-o, iubeste-o acum pana esti in viata! si fi mereu optimist, gandeste ca in fiecare rau exista un bine poate si mai multe si in orice gand optimist aduce numai lucruri, fapte bune:*

| Scorpions13 explică (pentru tweety08):

Multumesc frumos pentru rapunsul tau incurajator :*

| tweety08 a răspuns (pentru Scorpions13):

Nu ai pentru ce:* sper sa treci pestehappy Doamne Ajutahappy