| Maria505 a întrebat:

Buna. Eu ma pregatesc pentru admiterea la Facultatea de Medicina din Targul Mures. As avea vreo sansa sa intru? Invat destul de repede, dar sunt abia la inceput de materie. La inceput am vrut sa dau la Bucuresti, dar dupa m-am razgandit din cauza chimiei si din cauza timpului putin. As vrea sa-mi raspunda doar studentii de la Targul Mures..sau cineva care cunoaste situatia. Multumesc si o zi frumoasa!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Totul depinde doar de tine cum te pregatesti. Nu trebuie sa ceri parerea altora.

| Maria505 explică (pentru darrio2007):

Este vorba de cateva luni pana la admitere. Mi se pare normal sa intreb si sa ma interesez.

| darrio2007 a răspuns (pentru Maria505):

Repet. Totul depinde doar de tine cat poti invata in acest timp.
Ce nu intelegi?

| Violleta2022 a răspuns:

La intrebarea asta esti singura care iti poti raspunde, ca noi nu avem habar cine esti si cat de bine inveti, indiferent de ce crezi tu.

| anonima4552 a răspuns:

Buna.si eu ma pregatesc tot acolo, dar ca asistenta medicala generala si 2 colege la medicina generala si crede-ma ca nu o sa poti invata in atata timp cat trebe.trebuia sa incepi macar din septembrie.admiterea e in 21 iulie daca stiu bine si in plus trebuie sa ai si profesor care sa te ajute...

| Maria505 explică (pentru anonima4552):

Daa..stiu? M am apucat ft tarziu..ma ajuta insa canalele de yb. Insa celula mi se pare groaznica, cu tot ajutorul posibil.

| anonima4552 a răspuns (pentru Maria505):

Deci...o sa fie 100 de intrebari si o sa ai la dispozitie 3 ore, daca nu intri poti incerca ca asistenta medicala generala.eu am de invatat 7 capitole(invat din cartea facultatii) la medicina generala trebuie tot. daca n-ai cartea crede-ma ca n-ai sansa nici ca asistenta...asa e facut.trebuia sa iei cartea

| Maria505 explică (pentru anonima4552):

Da. Am cartea. Si e ft bine explicat. Doar caa..sunt unele capitole putin mai greute. Mai greu de inteles.

| anonima4552 a răspuns (pentru Maria505):

Siii...de asta sr trebui sa ceri ajutor de la un prof da nu cred ca mai gasesti.si colegele mele de abia o gasit