| MariaEElena0505 a întrebat:

Buna. As vrea sa dau la Medicina la Targu Mures. Admiterea este doar dintr-o materie, din anatomie si fiziologie mai exact. Credeti ca am vreo sansa in 5 luni sa ma pregatesc?

22 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dac te simti pregatita si pana acum (cunosti in mare materia ceruta), atunci ai sansa sa intrii la admitere, dar acesta presupune o pregatire foarte intensa, de 8-10 ore in FIECARE zi!

| MariaEElena0505 explică (pentru Bula):

Da. La asta m-am gandit si eu. Si na, cel putin incerc. Daca nu intru, intru anul care urmeaza in Bucuresti. M-am gandit ca este prea putin timp pentru pregatirea admiterii in Bucuresti, din cauza aceasta nici nu incerc aici.

| Violleta2022 a răspuns:

Pe langa anatomie/biologie se mai da examen la fizica si chimie!
La astea te-ai pregatit foarte bine?

| MariaEElena0505 explică (pentru Violleta2022):

La targu mures se da doar din anatomie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da,

| Paracetamol0lol a răspuns:

Ai toate șansele din lume, Doamnă doctor Maria de abia aștept să ajung pe mâinile dumneavoastră =)

Răspuns utilizator avertizat
| MariaEElena0505 explică (pentru Paracetamol0lol):

Eu am intrebat ceva. Nu vad ce sens are raspunsul tau la intrebarea mea. Daca nu stii, nu raspunde. E atat de simplu.

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Bine... atunci îmi cer scuze doamnă doctor Maria;((

| MariaEElena0505 explică (pentru Paracetamol0lol):

Esti funny. laughing Vezi sa faci si activitati mai interesante. Ca vad ca-ti place mult sa comentezi aiurea pe TPU

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Am mult timp liberwinking

| MariaEElena0505 explică (pentru Paracetamol0lol):

Se vede

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Serios? thinking

| MariaEElena0505 explică:

Man, tu realizezi ca intreb ce sanse sunt, nu? Pentru cei care au dat admitetea acolo. Sau pentru cei care urmeaza sau au urmat o facultate pe acest domeniu. Daca ai chef de misto, du-te altundeva. Nu e locul tau aici

Răspuns utilizator avertizat
| MariaEElena0505 explică (pentru KronstadtRevival):

Tu realizezi ca insulti oamenii zicand ca sansa lor este egala cu zero, nu? Si acum vii din nou cu alta insulta. laughing Singurul analfabet functional de aici esti tu oricum. Eu am pus o intrebare, tu te-ai luat de cat de "desteapta" sunt. In mod normal, oamenii au un iq de 90-100. Chiar nu avea niciun sens raspunsul tau. La intrebarea "exista o sansa sa te preg pentru medicina in 5 luni".tu ai raspuns fix nimic. Daca te astepti ca oamenii din jurul tau sa inghite astfel de comportamente din partea ta, e foarte bine. Dar suntem online. Hai sa avem totusi putin bun simt.

Răspuns utilizator avertizat
| Maria505 a răspuns (pentru KronstadtRevival):

Scuze, n-am cum sa nu iau apararea fetei. Si te-ai gandit putin ca raspunsul tau este de neinteles? Ia vezi, cine este analfabetul functional aici? Termina si vezi-ti de scoala.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Eu stiu un baiat de la noi care a dat acolo. S-a pregatit cu mama-sa timp de 4 ani. Baiat destept, nu tolomac. A intrat printre primii, dar nu primul. Si tu vrei sa o faci in 5 luni?

| MariaEElena0505 explică (pentru Dandiiiiiiii):

4 ani? Majoritatea pe care-i stiu s-au pregatit cam un an si erau si la liceu. Si na, au intrat in Bucuresti. Eu am terminat liceul, am bacul luat. De asta m-am gandit ca poate este posibil.

| Dandiiiiiiii a răspuns (pentru MariaEElena0505):

La Bucuresti? Facultate slabuta in ultimii ani.
Clujul, Tg. Mures si Iasi sunt in top.
Daca nu esti pregatita, da la Bucuresti.

| MariaEElena0505 explică (pentru Dandiiiiiiii):

La Bucuresti admiterea se da si la chimie sau la fizica. Din cate stiu..inclusiv notele care apar la aceste fac, Clujul si Bucurestiul sunt top.