| MoonDance a întrebat:

Buna eu sunt Andrei (scriu de pe contul surorii mele) si am 15 ani.Si in ultima vreme a inceput sa imi placa foarte mult football-ul! Si ma intrebam cum as putea sa devin fotbalist? Si ce mi-ar trebui sa devin fotbalist?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Andrei. Poti merge la clubul din orasul tau si intreaba acolo daca are vreo echipa de juniori la care te-ai putea antrena.Cu timpul, iti vor face legitimatie si vei intra ami inti ca rezerva sau de ce nu, chiar titular.Totul porneste de jos.Deci fa-ti curaj si megi si intreaba la clubul din orasul tau.

| MoonDance explică (pentru anonim_4396):

Daca as incerca ar trebui sa renunt la forte multe...crezi ca merita sa incerc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MoonDance):

Da,trebuie sa renunti la foarte multe.Am fost si eu la vremea mea la o echipa de juniori.Practic dupa ore trebuia sa ma duc la antrenament, veneam obosit si nu aveam timp de lectii.In fotbal, ninge sau ploua, trebuie sa fii la antrenament nu conteaza starea vremii.Chiar si iarna.Nu aveam timp de mine, de copilaria mea etc. Asa ca am renuntat cand cineva mi-a spus ca nu sunt chiar asa multe sanse sa devin o vedeta si sa scot bani multi pentru trai doar din fotbal.Si am renuntat pentru a da unda verde celor importante in viata mea.Fotbal joc din placere cu amicii, nu numai oentru a deveni vedeta sau a castiga sume enorme.