| Pop_Yasmine_ a întrebat:

Buna! Eu sunt clasa a 8a anul acesta si stiu la ce facultate vreau sa merg dupa liceu, dar pentru asta nu stiu la ce specializare sa merg la liceu. As vrea sa merg la facultatea de fizica dupa liceu. Pentru asta ar fi mai bine sa merg la mate-info sau la bio-chimie? Eu as lua in considerare si ca daca aleg mate-info, atunci pot sa raman la scoala unde sunt deja si unde imi plac foarte mult profesorii si as mai cunoaste oameni (nu colegi actuali, ci prieteni din clasa 9a); daca aleg bio-chimie, as merge la alt liceu unde nu cunosc pe nimeni si despre care unii zic ca e foarte bun iar altii ca e plin de fite si ii naspa acolo.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~facultatea de fizica dupa liceu. Pentru asta ar fi mai bine sa merg la mate-info?~

e foarte bine ce zici. Doar să intri (media!)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mate-info.

| blackann a răspuns:

Oamenii nu sunt un criteriu dupa care sa alegi, trebuie sa te decizi ce vrei sa faci tu dupa si care te ajuta mai mult.
Fitosi sau oameni de c*cat vor fi peste tot. happy