| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Eu vreau sa ma duc la Octav Bancila din Iasi si daca ma duc la design, muzica sau teatru trebuie sa fiu neaparat talentata?

2 răspunsuri:
| avaaaalon a răspuns:

Wow, eşti genială. -.-"
Normal că trebuie să fi talentată :
muzică = ureche muzicala & voce
design = talentul de a desena
teatru = talentul de a îţi schimba starea de spirit, din fericit în trist şi etc. (acum am un lapsus şi nu-mi vine în minte).
Dacă te duci undeva şi începi să cânţi ca o pisică care naşte...
Sau dacă te duci la design şi trebuie să desenezi, şi nu ştii să faci ce spun ei...
Sau dacă te duci la teatru, şi ţi se spune să fi tristă şi să plângi, iar tu în loc să plângi... arăţi de parcă ai fi constipată... NU ESTE DELOC BINE!

Fiecare din noi are câte un talent, care trebuie descoperit. poate că nu eşti bun/ă la treatru/desigh/muzică, poate că eşti bună să fi avocată, doctor, dansatoare, educatoare/profesoară/învăţătoare etc.

Baftă în a îţi găsii talentul :*

| SasNetRomania a răspuns:

La muzica da trebuie, voce
la design si teatru "talentul" se invata, sunt niste smecherii la feicare!