| Elseve12 a întrebat:

Este posibil sa faci o meserie din pasiunea ta?
Dacă da, care crezi că sunt sacrificiile și lucrurile pe care trebuie sa le faci sau sa le dezvolti la tine ca să reușești?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti face o meserie din pasiunea ta, pe care o poti profesa toata viata cu placere si daruire, avand nu doar satisfactie baneasca ci si multumire sufleteasca, fiindca faci ceva ce-ti place, cu mult drag si pasiune.

| johnnny123 a răspuns:

Aș zice că depinde de pasiune, nu? Dacă pasiunea ta este robotica, binențeles că poți să faci o meserie din ea. Dacă pasiunea ta este să colecționezi unghii tăiate, mai greu.

| ioana748 a răspuns:

Cand faci ceva din pasiune nu implica nici un fel de sacrificiu, doar placerea de a face acea activitate. Posibil sa poti face din pasiune si o posibilitate de castig, insa cand se transformă in business deja isi pierde din farmec.

| LisaJulie a răspuns:

Daca pasiunea ta coincide cu ce se castiga atunci da!