| Mikix6 a întrebat:

Bună! Există vreo modalitate de a trece de la asistenta medicala la doctor? Vreau să menționez faptul că eu sunt asistenta medicala la UMF Cluj și chiar aș vrea să continui medicina, nu asistenta. Aș vrea să știu dacă pot să mă transfer sau daca există alte metode? Fundă!

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Da. Dai examen de admitere la medicina. Nu poti intra pe usa din dos pentru ca pur si simplu nu exista.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista asa ceva!
Dai examen la facultatea de medicina din nou, ca nu-i posibnil tarnsfer ca la scocala generala.
Aici nu se poate ca o asistenta sa treaca pe pozitie de medic si nici sa pretinda ca se poate transfera.