| Sunshine123 a întrebat:

Bună! Îmi explică cineva care a mai lucrat în retail cum stă treaba cu turele? Cum adică lucru în ture? Și mă mai întrebam de asemenea, există vreun fel de orar? sau cum anume se face programul de lucru? Au angajații vreun fel de portal al lor pe care îl accesează? Dacă de ex mă angajez la un magazin care are program de luni până duminica de la 10 la 21 o să am și zile libere?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Obligatoriu o să ai zile libere, dar nu neapărat sâmbăta și / sau duminica.
Programul în ture este în funcție de necesarul postului și numărul de oameni disponibili. Pe perioada concediilor, când cel puțin un om e în vacanță, veți lucra ceva mai mult.
Se face un grafic de lucru înaintea fiecărei luni.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să ai zile libere. Nu este portal., îți spune șeful.

| Sistemulxxl a răspuns:

Parintii sau poate bunicii tai au lucrat in ture. Iti explica ei.