| SeeNobody a întrebat:

imi poate spune cineva din ce materii se dau tezele la profilul Stiinte ale naturii? Iar bacul? happy FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Chocoolatte a răspuns:

Teza la: romana, matematica si -trebuie sa alegi 2 dinte [fizica, biologie, chimie] happyBAC - Romana(proba orala si scrisa), Matematica, Competente Digitale, 1 Lb. Straina la alegere(oral) si 1 la alegere intre Biologie, Chimie, Fizica. Dintre acestea doar probele de la Mate, alegerea dintre Bio, Chim, Fiz, si Lb. Romana scris se vor include in media de la BAC.
Funda?big grin:*

4 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Buna
Teze se dau la : matematica, romana obligatoriu, chimiez/fizica/biologie 2 la alegere
Bacalaureatul se da la romana, matematica 2 si chimie/fizica/biologie o materie la alegere.Competenta la romana si franceza sau engleza si la TIC. E un plic mai dificil acest profil, dar daca inveti constant va fi bine.Muult succes.

| BeYourSelf7 a răspuns:

Matematică, lb. romană şi ai la alegere doua materii dintre biologie, chimie şi fizică. Deci dintre biologie, chimie si fizica dai teza la doua dintre elehappy Succes

| Patry908 a răspuns:

La stiinte ale naturii se dau teze de mate, romana, fizica, chimie si biologie. Si la bac, depinde la ce facultate vrei sa mergi, dar se da obligatoriu din mate si romana. Daca vrrei sa mergi la medicina trebuie sa dai bac si din bio si chimie.

| Alexandra1606 a răspuns:

Tezele vor fi la romana, matematia si doua la alegere dintre: chimie, fizica si biologie. Iar bacul tot la astea+ competentele digitale.