| Iulya17 a întrebat:

Buna,imi puteti spune cate ceva despre City University London,eu am auzit si pareri pro si contra despre aceasta universitate,vreau mai multe pareri daca se poate,despre orice, in special daca merita sa aplici la aceasta universitate?
Multumesc frumos happy

4 răspunsuri:
| DanaQ a răspuns:

Si eu as aplica daca mi-as permite financiar, indiferent de pareri. Din curiozitate, ce ti s-a spus negativ ref. la aceasta univeristate?

| lizucalisuca a răspuns:

Cu siguranta merita! Daca cei care au zis ca e o universitate slabbuta sunt studentii de la Oxford cu siguranta au dreptate, in comparatie cu universitatea lor happy Dar aproape orice facultate facuta afara e mai buna decat orice facultate facuta la noi (exceptie facand domeniile IT si medicina)!

| Iulya17 explică:

Am am auzit si am citit cum ca ar fi o universitate slabuta care nu prea iti asigura un job dupa absolvire dar am aflat si lucruri bune ca e foarte moderna are conditii bune, profesori buni si ca se petrec foarte multe activitati si evenimente avand in vedere ca e si intr-un oras foarte activ, acum depinde de sursa de la care au pornit aceste zvonuri

| cateluus a răspuns:

Sigur ca merita...In primul rand Londra (ANGLIA) nu este Romania. In al doilea rand este o universitate renumita care te va ajuta pe viitor cand vei vrea un job. Este un pas mare in cariera ta pe care ti-o construiesti.