| MiraTimiriazevskaia a întrebat:

Buna, in cadrul politehnicii București pot urma cursuri care nu sunt oferite in mod normal de catre facultate, chiar si contra cost? Un amic de la etti urmeaza un curs de lb. Engleza contra cost si consider ca ar fi util pentru mine să urmez cursuri care mi-ar sprijini cariera dar nu sunt oferite de catre facultate

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca ai calitatea de student(nu conteaza universitatea!) ar fi trebuit sa stii de existenta disciplinelor facultative, liber alese! Toate facultatile includ in planurile proprii de invatamant aceste discipline facultative!
In ce priveste "Politehnica" Bucuresti, vei afla raspunsul la intrebare cat si detalii despre disciplinele facultative daca vei citi Art. 11 si Art.12 din "Regulamentul privind organizarea si desfasurarea procesului de invatamant universitar de licenta in UPB". Gasesti regulamentul in sectiunea "Regulamente studenti" din pagina : https://upb.ro/regulamente-si-rapoarte/

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca vorbesti de cele care nu au legatura cu facultatea (nu sunt oferite de facultate), poti sa urmezi si 100 atata timp cat ai bani sa le platesti laughing