| simonmaria a întrebat:

Bună,

În cadrul UVT există și un program de licență cu specializare doar în limba română (pentru a putea deveni profesor de limba și literatura română), fără a studia și o limbă străină în decursul celor 3 ani la Litere?

Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| Mirel4412 a răspuns:

Romana nu e ca matematica, aici trebuie. sa inveti si trecutul limbii, care provine din mai multe surse. Dar si la matematica nu inveti numai algebra sau geometrie, inveti mult mai multe teorii si formule pe care probabil nu o sa le aplici niciodata.