| Fiore10 a întrebat:

Întrebare pentru cei care au urmat sau sunt studenți la facultatea de medicina din Timișoara, ati putea sa-mi oferiți niște informații va rog?
1. Daca sunt din Arad as putea sa urmez aceasta facultate fără sa ma mut in Timișoara?
2. Cat este taxa de școlarizare si daca am înțeles bine se poate intra la buget?
3. Am gasit pe site-ul lor un orar care m-a lăsat masca. Chiar se țin cursuri de dimineața pana seara?
Va mulțumesc frumos

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

1. Poti dar bineinteles ca trebuie sa faci naveta si nu stiu daca ti-ar conveni asta zilnic
2. Am o cunostinta care e in anul 5 sau 6 si ea plateste 90.000 taxa, nu stiu daca s-a mai modificat intre timp si da normal ca poti intra la buget daca ai media suficient cat sa te incadrezi
3. Depinde acu si cum ti le aranjeaza, destul de probabil

| Fiore10 explică (pentru Adry05):

90 de milioane vechi adică? Cam in jur de 2000€ nu?
Si am uitat sa întreb daca absentele se platesc, adică chiar trebuie sa mergi la fiecare curs?

| Adry05 a răspuns (pentru Fiore10):

La curs nu dar la laborator da, mi se pare ca le poti recupera daca n-ajungi dar trebuie neaparat sa le faci. Nu stiu daca se platesc la o prima prezentare