| MariaEElena0505 a întrebat:

Buna. La Facultatea de Fizica din Bucuresti se intra pe baza de dosar sau de examen? Pe site nu gasesc nicio informatie in legatura cu acest aspect. As aprecia daca ar raspunde doar cei care sunt studenti la aceasta facultate sau care cunosc cum se intra.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Examen. au si modele de teste pe site
https://www.fizica.unibuc.ro/Fizica/Admitere/Licenta/

| MariaEElena0505 explică (pentru suntserios):

Multumesc. Am vazut acest lucru pe site. Dar pe mine ma intereseaza la ce se da mai exact. Stiu ca in 2022 s-a intrat pe baza de dosar. In 2023 nu stiu cum se intra. Iar acolo sunt modele de teste grila, dar la mai multe materii, printre care anatomie, chimie, fizica etc. Asta m-ar interesa sa aflu

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Mergi la secretariatul facultatii si ei i ti vor da programa cu materiile din care vei da examenul, numai ei stiu.

| dullcat a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

As aprecia daca te-ai comporta ca un adult.laughing Eu am facut facultatea de 6 ani la 1 an dupa ce am terminat liceul, fiindca am facut si pregatire. Asa ca daca arunci cu eronat si nefolositor, asa cum ai facut si alte dati, nu iti intareste argumentul.

| dullcat a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Te poti inscrie si pe acest grup, poate afli chestii utile pentru viitori boboci https://www.facebook.com/groups/716336268421039/

| MariaEElena0505 explică (pentru dullcat):

Mersi mult. M-am inscris acum ') Sper sa aflu si cateva informatii pentru admitere

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Apuca te de invațat ca mai sunt 2 luni si daca nu inveti adio facultate.

| dullcat a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sa stii ca se poate foarte bine sa aplici la facultate si sesiunile urmatoare sau anul urmator. Nu e nevoie sa arunci astfel de vorbe incurajatoare,, daca nu inveti adio facultate.'' de parca dupa bac ai doar o singura sansa sa intri la facultate si apoi iti ratezi viata.