| Rizer a întrebat:

Buna la toti!
Sunt la facultatea anul 2 la marketing si m-am inscris si la DPPD.Eu am inteles ca trebuie facute doua nivele, eu m-am inscris la primul acesta este pentru invatamantul prescolar si gimnazial, si al doilea nivel il voi face cand voi avea masterul in acelasi timp(2 ani).Pt cei care cunosc in primii ani dupa ce termin facultatea as putea sa ma angajez la gimnaziu sa predau sau trebuie neaparat sa fac si al doilea nivel? Pt ca la gimnaziu nu se preda materiile care le fac eu la facultate acum, fiind la marketing si ar trebuie sa fac obligatoriu si al doilea nivel pentru invatamantul liceal, postliceal si universitar.Ma gandeam dupa ce termin licenta si nivelul 1 sa ma angajez si sa fac si in paralel masterul si cu nivelul 2, dar nu stiu daca as gaside munca si trebuie sa ma apuc neaparat de nivelul 2 ca sa predau undeva la un liceu economic.Nivelul2 s-ar putea face la FR? Nu stiu as vrea mai multe detalii despre DPPD(Departamentul pentru Pregatirea Personalului Didactic).Nu vreau de pe net ci din viata voastra daca ati facut si dvs! Va multumesc!

1 răspuns:
| taviyamato a răspuns:

Nivelu 2 e pentru liceu, eu asa stiu