| anonim3333333333 a întrebat:

Bună!
M-am înscris la inginerie și la medicina. Faza e ca la inginerie trebuie sa duc diploma de bacalaureat, iar admiterea e înainte de admiterea de la medicina. La medicina la admitere trebuie sa am și diploma de bacalaureat cu mine sau doar buletinul ca să întru în examenul de admitere? E vorba de FACULTATEA DE MEDICINA DIN ORADEA.

1 răspuns:
| WhiteLife a răspuns:

La una dintre facultati vei face inscrierea ca fiind a doua facultate urmata (adica vei fi obligatoriu la taxa), si tare cred ca se accepta copie dupa diploma (iar originalul sa fie la facultatea care a fost prima optiune). Te sfatiesc sa faci cateva copii ale diplomei sa lei ai acasa, in cazul in care mai ai nevoie. La medicina vei avea nevoie de diploma (copie) pentru dosarul de inscriere la admitere; la examenul in sine cred ca este de ajuns buletinul, insa cel mai sigur este sa suni la serectariat sa intrebi.

http://fmforadea.ro/contact