| AlinaIuliana18 a întrebat:

M-ar interesa cateva detalii despre facultatea de "Informatica economica". Stiti daca programarea invatata in facultate e suficienta, sau mai trebuie muncit super mult si pe langa? Daca nu am facut un liceu mate-info ma voi descurca?

3 răspunsuri:
| Deedeek a răspuns:

Nu esti nici in car, nici in caruta. Nu o sa stii nici ce e ala un curs de schimb valutar, si nici ce e o functie recursiva. Ia-ti una dintre ele, nu alerga dupa 2 iepuri.

| mihai69 a răspuns:

Te vei descurca dacă ai minte pentru mate și info.
Oricum, ce faci în facultate nu e suficient pentru ce va trebui să faci pe urmă, la un job. Ar fi bine să mai lucrezi și „pe lângă", eventual cauți un job de asistent programator sau ceva pe lângă unii care scriu soft.

| mont a răspuns:

Trebuie muncit mult pe langa daca vrei sa faci chiar programare in vreun limbaj, altfel e ok. Te poti descurca si fara sa fii facut un liceu de mate-info, totul e sa iti placa materia si sa te ti de facultate, eu m-am descurcat, mai greu dar am facut-o.