| Sadop a întrebat:

Ce presupune informatica? Dar programarea?
N-am facut informatica in generala, dar totusi as vrea sa dau la liceu pe mate-info.
Funda cine ma ajuta :*!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic informatica de liceu profil mate info presupune programare: algoritmica si structuri in c/c++

| dany2696 a răspuns:

Eu sunt la mate info la liceu, la toamna sunt cls 12. nu e nu stiu ce mare lucru informatica din liceu, sa iti spun in ce consta in mare parte: iti alegi un limbaj de programare(ai de ales intr Pascal si C++)eu am ales c++, si faci probleme in c++ pana ti se acreste. dar nu vei face java, html, si altele, astea le inveti suplimentar.

| Wads a răspuns:

Matematica pe paine, restul e usorhappy