| Biancamaria12 a întrebat:

Buna,ma mut in America (New York) si nu prea stiu engleza, daca stiti campusuri /scoli gen pentru copii care vin din alte tari, daca stiti ce m-ar putea ajuta or ce, multumesc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa ajungi in America la o scoala acolo, trebuie ca parintii tai sa fie pregatiti sa plateasca foarte multe mii de dolari americani. Tu nu etsi cetatean american si nu ai cum sa fii primit la scolile lor, decat daca platesc ai tai foarte multi bani.
Dar, o conditie unica si eliminatorie este ca tu sa stii engleza foarte bine.
Daca nu o stii, pune mana si invat-o foarte bine, ia-ti preparator si pune-i pe ai tai sa faca mii de dolari americani, ca sa te poata trimite la scoala acolo, ca au de platit: cursuri, cazare, masa si bani de buzunar pentru tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde sa stim noi in Romania? De asta sa se ocupe parintii tai inainte sa te mute acolo

| iAMVi a răspuns:

Buna! Ai putea sa incerci sa inveti engleza cu "duolingo" o aplicatie pentru smartphone-uri foarte utilawinking