| ciprian_3004 a întrebat:

Sper ca stiti cum arata scolile din America. Spuneti-mi si mie cateva tari care au scoli asemanatoare cu cele din America sau la fel.

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

La fel nu o sa gasesti.dar invatamant de calitate au Germania,Franta,Austria,Anglia, Finlanda, Norvegia.etc!
Iar din asia. Japonia!
dar scolile din America au ceva unic.si anume elevi inarmati.iar asta gasesti mai greu laughing

| thegreatgatsby a răspuns:

@ciprian si in Romania sunt scoli in care fiecare elev are dulapul lui

| andreicod a răspuns:

Marea Britanie, Elvetia, Suedia, Germania, Franta pe alocuri.

| ciprian_3004 explică:

M-am referit la cum arata prin inauntru si prin afara. ex. fiecare copil are dulapul lui etc.

| ciprian_3004 explică:

Da dar la noi in afara de ed fizica si biologie faci toate orele in aceeasi clasa la Americani faci orele in clase diferite.