| Parau_Calin_1989 a întrebat:

Buna ma numesc Calin si am o relatie de 3 ani "sau cred ca mai am" cu o fata mai mare cu 8 luni decat mine. Eu am 23 de ani si ea acum are 24 problema mea este ca ea zice ca ma iubeste dar nu mai vrea sa ma vada vrea sa o las in pace si sa nu o mai caut desi spune ca ma iubeste mult. Ea pentru mine e sau a fost prima fata din viata mea intima dar eu pentru ea sunt al patrulea, amandoi avem aceeasi stare materiala si lucram in acelai domeniu (vanzari). Marea mea problema e ca ea nu ma mai vrea numai daca plec la munca in strainatate pentru ca zice ea: nu ne putem descurca si nici face nimic aici. Ea mi-a interzis sa o mai vad, zicand ca trebuie sa ii respect decizia de a nu o mai vedea si ca dupa ce plec ori unde undeva la munca in strainatate va fi mai bine. Va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce sa mai cred.

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu te supara, dar sti cum a sunat chesti asta- ca si cum te-ar fi trimis in strainatate la produs.- De ce nu se duce ea? Sa nu fim ipocriti-toate lumea vrea bani. Faci foarte multe lucruri cu ei, pana te transformi in sclavul lor. Ori are pe altcineva si cauta un motiv sa se desparta de tine ori este o persoana materialista. Propune-i s-a plecati amandoi. Sa vezi ce zice.
Eu am 2 cazuri de prieteni de familie.
Din fericire nu sunt divortati dar barbatii sunt "sclavi". Traiesc mai bine, dar ei nu mai au putere sa se bucure de asta. Daca accepti situatia e OK. Alegerea e a ta, dar eu as lasa-o in pace.

| VadTot a răspuns:

Ceea ce trebuie sa crezi este acesta! Ca trebuie sa accepti faptul ca relatia ta cu ea Sa terminat si Gata! ok? DEci Next girlsFrends ok?
Succes! iti faci singur rau Crede ma!

| reihiuke a răspuns:

Incearca sa analizezi cum era relatia ta inainte ca ea sa-ti impuna chestia asta, cu plecatul. Adica, incerca sa vezi daca pune pe primul loc banii sau relatia. In functie de asta, ia o decizie. Daca ea pune pe primul loc banii, un trai mai bun, nu e chiar ok, pentru ca tu chiar daca pleci la munca in strainatate, s-ar putea sa dea de cineva mai bogat si cand vede un trai mai bun, zboara. Ma intreb de ce s-a despartit de primii 3.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.De ce nu cauti tu singur raspuns? Ma scuzi, ai 23 de ani si ai o relatie cu fata asta de 3 ani.In tot acest timp nu ai cunoscut-o deloc? Nu te cunosti pe tine, nu cauti in sufletul tau sa vezi ce iti doresti? Esti tu sigur ca te iubeste doar pentru ca iti spune asta? Eu daca as iubi nu i-as interzice sa ma vada si sa ma caute, si nici atat nu i-as cere sa plece in strainatate sa castige bani. Daca as vrea bani, i-as propune sa plecam amandoi.Nu te pot ajuta deloc dar iti pot spune sa cauti in suflet raspunsul, sa ai rabdare si sa ii respecti atat cat poti decizia.Nu o mai cauta o perioada, intr-o relatie trebuie sa existe un echilibru nu sa ne batem joc.

| iasicumpara a răspuns:

Eu zic ca la 23 de ani nu trebuie sa te opresti la prima femeie care nu stie ce motiv sa inventeze sa iti dea papucii. Iti sugerez sa iti faci o alta relatie, sunt sigur fete mult mai de calitate. Bafta!