| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Buna TPU! Mie de mic copil mi-a placut soferia si nu cred ca este o rusine. As vrea sa plec in strainatate ca si curier / sofer (ceva in domeniu).
Stiu limba engleza bla bla.
Ce salarii as putea avea+ce program de munca va fi?
PS: CEVA CU PROGRAM, NU PE COMUNITATE

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de tara si de tipul de contract. Ca curier esti platit la pachet livrat si cred ca-i undeva intre 2 si 3 euro.
programul este flexibil, dar alergi de dimineata pana noaptea, ca sa duci cat mai multe pachete si sa aduni cate 2-3 dolari de la fiecare livrare.

| raMLesS a răspuns:

Pai in SUA de exemplu, salariul este intre 2000 si 3500 dolari.
Ca incepator o sa iei minim 2000, dar cu timpul si experienta, o sa iti creasca si salariul.

| raMLesS a răspuns:

Iti recomand pentru inceput sa livrezi 1-2 ani in Romania sa te obisnuiesti.

| Anonim2002222 a răspuns:

Depinde de tara in care vrei sa lucrezi dar important e sa stii ca salariul din străinătate nu difera având in vedere ca prețurile lor sunt in euro/lire/ruble/dolari (depinde unde doriți). Ceea ce explic este ca salariul din străinătate nu este mai mare considerabil comparativ cu Romania