| danam a întrebat:

Buna. Ma numesc Dana si sunt in clasa la XII-a la un liceu cu specializarea Stiinte ale Naturii. MA gandesc sa dau admiterea la UMF Carol Davilla (la farma). Mentionez ca in timpul liceului mi-a placut mult chimia organica insa clasa a IX-a si a XII-a (din punctul de vedere al chimiei) au fost pentru mine un chinlaughing Oricum, fac preg la chim de vreo 2 ani jumate si am ajuns sa stiu ceva peste 'binisor' zic eutongue Asa, intrebarea mea este. voi avea nevoie de preg in timpul fac? pentru ca in niciun caz nu as vrea sa-mi mai deranjez parintii si cu asta; Ma voi descurca sa iau examenele de trecere? aa si inca ceva important : nu am facut in liceu mai nimic in laborator.adica mai ca nu stiu ce culoare are solutia de "X"... Si, din nou, dupa ce ajung la fac, (pentru ca voi ajunge!). imi vor trebui nervi de otel, nu? happy si eu vreau la camin. dar am cautat pe net si cica nu e aceeasi adresa pentru fac de medicina ca si pentru cea de farma. Imi poate spune cineva cum arata facultatea, laboratoarele si caminul? Mersi

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Eu am o prietena la farma Carol Davila si se descurca destul de bine. Daca te ti de invatat, poti invata mai mult in sesiune si nu vei avea probleme.Pt admitere invata tot ce scrie in manualele de pe site si totul va fi bine.
Uite datele de contact si niste linkuri utile:
http://www.umf.ro/index.php/ro/contact.html
http://www.univermed-cdgm.ro/? pid=6
Da la farmacie si iti apar si profesorii,tematica,etc.
Caminul il cunosc, este un bloc mai inalt cu camere destul de mici, cred ca se sta cate 3 in camera si ai acolo strictul necesar:o bucatarie(masuta,aragaz,un dulapior de perete,chiuveta),o camera cu paturi si niste dulapioare langa fiecare pat,un hol cu dulap si o baie, care repet, sunt destul de mici.

1 răspuns:
| edyman a răspuns:

Draga Danam,

O facultate buna ar fi cea pentru Doctori, Dreptul si La Mediu.

Pont; Nu da la facultatea de farmacie este extrem de greu iar castigul este mic...happy Sper ca ti-am fost de folos :X:X:X