| mihaela_8755 a întrebat:

ma numesc Mihaela

. Eu sunt in clasa a 10a la profilul bio chimie profilul preferat insa nu imi place liceul unde am ajuns in primul rand:e prea departe de casa (stau la un internat ), in al 2lea rand:e un liceu prejos de ceea ce vroiam eu.Insa eu as vrea sa ma transfer de la liceul care sunt la un liceu care e mai aproape de casa si care e
cel imi bun dar problema e ca ma tem sa nu am din nou probleme in sensul ca ma acomodez foarte greu si nu sunt deloc sociabila asa cum am fost in liceul precedent si mai am o problema legat de obiecte:ma tem foarte mult ca poate ma trage in jos mediile de la limbile straine(nu ma pricep chiar deloc) chiar daca nu sunt obiectele de baza pentru profilul meu.Cine ma poate ajuta? va rog am nevoie de parerea celor mai buni sfatuitori.please
Dar la ce meserie ma pot axa cu acest profil chiar daca nu ma pricep nici la fizica...materiile la care ma pricep sunt:biologie, mate, chimie, geografie, romana, logica si istorie.

1 răspuns:
| paulx94x a răspuns:

Oau avem multe in comun sa sti...fix prin asa ceva am trecut si eu. Voi fi a 11 a tot la acelasi profil pai poti foarte bina sa continui sa inveti si sa dai la medicina sau farmacie sau sa mergi pe partea de uman fiindca vad ca mergi bine la romana si istorie. eu la materii straine ma pricep sincer si imi plac ai putea sa faci niste ore suplimentare in week-end.iar daca liceul la care esti e atat de slab eu zic sa nu lasi sa te traga in jos mai bine transferate la unul mai bun.winking eu totusi sunt la cel mai bun liceu desi e departe de casa, am stat la internat doar 2 saptamani fiindca nu m-am acomodat apoi am stat 2 ani in gazda iar din sept fac naveta.succes oricum si nu te da batuta!winking