| Ady_Dutu_1994 a întrebat:

Salutare tuturor! Ma numesc Ady si am 18 ani.de curand m-am mutat de la liceul/profilul la alt liceu/profil. A fost alegerea mea sa ma mut... dar sincer acum nu e cum ma asteptam si am fost un mare pro** ca am facut asta. Acum e o mica problema, nu ma acomodez DELOC, colegii sunt de treaba m-am imprietenit cu ei(sunt genul foarte glumet partyy) dar tot nu ma acomodez cu scoala/profii/naveta.etc Acum am dat diferentele din clasa a 9-a si a 10-a mai am pe cele de a 11a. Acum vine intrebarea cea mare Cum as Putea sa ma mut inapoi la fosta scoala tinand cont ca sunt a11-a sem al II-lea. daca se poate fara sa stie parintii doar am 18 ani nubig grin Va rog ajutati-ma cu raspunsuri bune pentru ca nu stiu la cine sa apelez.

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Cum adica sa nu stie parintii? :O
O sa urmeze multe chestii pe care trebuie sa le faci cu parintii la scoala, sau ma rog, unul din parinti, pentru ca vine clasa a 12 a, si ce o sa le spui? laughing
Daca ai 18 ani, asta nu inseamna ca nu trebuie sa mai ti cont de parerea parintilor, pentru ca daca stai bine sa te gandesti, ei s-au chinuit s te creasca pana la varsta asta si normal ar fi sa te consulti cu ei si sa le spui care este problema!
Nu are rost sa minti si sa iti faci probleme, le explici cum sta treaba si trebuie sa intelagawinking
Cat despre transfer, da, te poti transfera inapoi, dar cu un motiv destul d intemeiat!
Poti sa faci o cerere la directiune sau secretariat, nu stiu cum este la voi, unde sa spui ca nu reusesti sa te acomodezi, nu iti plac materiile care se fac acolo, nu reusesti sa le intelegi, este alt mod de trdare si nu ai vrea sa vina bacul peste tine si sa nu fi pregatit pentru ca nu ai reusit sa te acomodezi!
Trebuie sa si dramatizezi putin ca sa iasa treaba binewinking
Dar totusi, anunta-ti si parintii de ceeace vrei sa faci!winking daca nu vrei scandal mai incolo!tongue