| anonim_4396 a întrebat:

Mai am un an de liceu si nu m-am hotarat ce facultate sa urmez.
1. Sunt pe profil de filologie cu predare in limba germana, ce as putea face mai departe?
2. Ce parere aveti despre Facultatiile de Psihologie?

As vrea sa urmez o facultate dupa care imi pot gasi un loc de munca bun, dar avand in vedere salariile din Romania, nu stiu ce as putea alege.
Va rog ajutati-ma cu un sfat! sad

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

1. Poti merge la orice facultate doresti, atunci cand ai terminat un liceu si ai luat bacul. Natura liceului terminat nu conditioneaza natura
facultatii la care doresti sa mergi.
2.Aceasta facultate a umplut tara de absolventi, dar nu si de specialisti in psihologie. Este o facultate la moda, pentru cei ce-si doresc o simpla diploma de facultate.

| marin81 a răspuns:

Acuma depinde de ce iti place si tie/ O meserie pe care o faci fara sa pui suflet nu prea iti iese/ Ai putea sa incerci ceva in domeniul IT sau in domeniul petrolului? Cu astea doua poti sa mergi si afara

| deadlykiss a răspuns:

IT, inginerie in mai multe domenii, vezi si tu ce se cauta, doar ca fiind la filologie tind sa cred ca nu te-ai indrepta spre partea tehnica. Cu psihologia nu faci nimic, parerea mea.