| AnonimSs a întrebat:

Buna mi-ar trebui mult un sfat.Am14 ani si as vrea sa incep de acum sa imi cladesc cariera dar problema e ca nu stiu ce meserie sa aleg deoarece mi-ar placea o cariera ca programator sau regizor si nu stiu pe care din ele sa o aleg( cunostinte mele in ambele cazuri sunt mici). Deci voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Ești de-abia în clasa a VIII-a. Mai ai timp să te hotărăști până în clasa a XII-a.
Trebuie să te gândești la ce îți place ție cel mai mult. La acea acțiune care te face fericit. Dacă te vezi peste 10 ani ca fiind progamator sau regizor, eu zic să îți urmezi acest vis.
Eu nu am cum să îți impun să alegi X sau Y. Trebuie să alegi singur. E viața ta!

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, incearca sa te gandesti, sa-ti alegi meseria in functie si dupa cunostintele tale, si dupa cat si cum te tin puterile, si vezi ce ai putea face, si daca iti place ceva, urmezi exact ce-ti dicteaza inimioara ta! Bafta!

| Marily1997 a răspuns:

Alegeti o meseria la care te pricepi tu mai bine daca poti desena frumos poti fi pictorita etc. Poti fi actrita in filme sau cam asa ceva, daca vrei succese in cariera de regizor du-te la Hollywood acolo e super.succese!