| xPandorax a întrebat:

Pentru cei care au dat admitere la Asistență Medicală Generală, aș dori să știu cum este examenul la biologie. Este la fel de greu ca la Medicină? Ai test grilă cu răspunsuri multiple sau doar cu un singur răspuns? Cât de amănunțit intră întrebările în capitole?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Măi, depinde de facultate. O să-ți dau exemplul de la Tg. Mureș, pentru că-l cunosc puțin mai bine decât pe celelalte. Ai doar 50 de întrebări(la medicină sunt 100), ai mai puține capitole decât la medicină și grilele sunt cu un singur răspuns, față de medicină unde ai unul sau două.
Cât despre amănunte, să știi că există. Ei urmăresc să ai și noțiunile de bază, adică să înțelegi ce ai învățat, dar se dau și lucruri amănunțite.