| Corbul a întrebat:

As dori sa stiu daca pentru a intra la medicina trebuie sa dai examenul de admitere la ambele materii ( biologie si chimie ) sau doar la una dintre ele?

Astept raspuns...

Ve multumesc!

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Dai un test grila de 100 intrebari dintre care 60 bio, 40 chimie.asa e la Carol davila, Bucuresti.

| JulyaMichaela a răspuns:

Depinde...la Timisoara, de exemplu, poti alege una dintre materii, pe cand la Cluj, Bucuresti, Iasi (nu stiu exact de Targu Mures) trebuie sa le dai pe amandoua