| valentina02 a întrebat:

Bună! Plănuiesc sa ma angajez ca și casiera la primăria din localitate, dar vreau sa îmi deschid şi o firmă. Pot avea firma dacă lucrez ca și casiera la primărie? 8 ore, bugetara.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate asa!
Ori angajata la primarie, ori iti faci firma ta si muncesti in ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| relian a răspuns:

Intreaba la primarie, vezi ce spune legea locala sau legea in general.
Nu vad de ce nu ai putea sa lucrezi si la primarie, casiera nu este o functie sa spui ca ar intra in conflicte de interese cu afacerea ta.
Dar cel mai bine intrebi la primarie, le spui alora ca ai si o firma de facut baloane si daca este ok laughing

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu cred că numai cei cu funcții de conducere primmar și viceprimar se încadrează în legea respectivă.