| skunk a întrebat:

Vreau sa lucrez pe cont propriu. Trebuie sa-mi deschid o firma pentru aceasta? Cum fac cu facturile pe care ar trebui sa le emit daca lucrez ca persoana fizica autorizara?

3 răspunsuri:
| borsec a răspuns:

Nu neaparat trebuie sa-ti deschizi o firma, trebuie mai intai sa te inregistrezi ca persoana autorizata la Aministratia Financiara de care apartii, apoi iti tiparesti facturi cu datele tale date de Administratie.

| silvio a răspuns:

Are perfecta dreptate "eldiablo", cu singura obiectiune ca in loc de "garda" trebuia sa scrie "oricare din nenumaratele organe de control" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti faci PF si n-ai treaba cu nimeni inafra de garda cand vine si iti da amenda in rest nu se leaga nimeni de tine ( app treaba cu garda e mai mult o taxa de protetie si daca iei amenda nu te simtii ofensat, asa se intampla in romania poti sa ai toate actele in regula si sa musti amenzi de zeci de milioane )