| XsooWhat a întrebat:

Buna :*
Sa trecem la subiect:
Eu si o prietena vrem sa facem o emisiune pe net(gen doza de has, dani pe net, 4la romana etc.).
In primul rand poreclele noastre sunt Teddy si Tito,si nu stim cum sa se numeasca,in al doilea rand,nu stim cum sa facem intro-ul,gen al Tequilei,apoi ne mai trebuie sa strangem "fani" pe facebook,mess, youtube..Pff multa munca, daca m-ati ajuta cu un intro,sau macar un nume,v-as multumi enorm, va rog

Răspuns Câştigător
| papyterier a răspuns:

Paiii... sa stiti ca nu o sa va fie prea usor. exista foarte multi vloggeri si am vazut cel putin vreo 5 canaluri cu 2 prietene care fac ce fac si cei mentionati mai sus de tine dar din pacate nu prea au succes. daca voi doua nu o sa veniti cu ceva original si unic lumea nu o sa va ia in serios si nu veti avea fani nu faceti ce face toata lumea. Daca tot vreti sa va apucati de vlogg trebuie sa aveti o camera buna de filmat si filmulteul cu voi trebuie editat deci neaparat program de editare, cat despre nume ceva neobisnuit ( numele canalului )
poreclele voastre ca prietene sunt bune. Sau totusi daca neaparat vreti sa faceti ceva gen adevar si provocare si intrebari luati doar provocari ce vi se par voua geniale* nu luati cinnamon chelenge sau genurile astea de provocari pentru ca s-au facut de o gramadaa de orii a si nici acea cu, cubul de gheata si sarea oamneii o cer doar ca sa vada reactiile. Cat despre intro nu luati o melodie care exista deja rugati pe cineva sa compuna o piesa evident dupa ce va alegeti numele canalui luati secvente bine facute si distrativa, asta e cel mai important.Nu o faceti pentru faima. REMEMBER fiti originale si o sa puteti reusii! happy

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Trebuie sa stiti faptul ca toti vlogarii de succes de aici dar si de afara au in spate o intreaga echipa. Vorbesc aici despre cei care castiga bani din toata treaba asta. Nu se poate fara o minima investitie. Vorbim aici de nevoia unui PR, a unui scenarist, a unei echipe de productie. Daca vreti sa faceti treaba asta profesionist ganditi-va in primul rand la aceste aspecte si abia apoi la numele si cocneptul emisiunii. Luati lucrurile pe rand si nu va grabiti, pentru ca riscati sa nur ealizati nimic notabil astfel. Un PR BUN se va ocupa de tot ceea ce inseamna promovarea in online, social media si nu numai si va analiza constant graficele si indicii de performanta a emisiunii. Tot el se va ocupa de promovarea voastra personala si de atragerea de sponsori, lucru imperativ. O echipa de productie va va ajuta cu regia, scenariul si conceptul emisiunii, casa nu mai vorbim de tot ceea ce inseamna munca cu editarea si montajul materialului brut.

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Buna.
Ma gandeam ca numele ar putea fi T&T [Teddy si Tito].

| XsooWhat explică (pentru ღArySოﺁℓεღ):

Sincer,la asta ne-am gandit prima oara, si am vrut sa auzim si alte pareri...

| CarlaAnneMihaela a răspuns:

Eu zic să încerci ceva original, să nu încerci să faci ca tequila sau alţi pentru că fani lor o să te critice. happy