| Micky123 a întrebat:

Buna seara, am o intrebare.Am terminat facultatea de stiinte economice, specializarea Afaceri Internationale( domeniul de licenta este Economie si Afaceri Internationale ). Vreau sa candidez pentru un post din admin. publica.Sunt necesare studii superioare economice ( le am ), si vechime in specialitatea studiilor minim 1 an.Eu am lucrat in domeniul financiar pana acum chit ca am terminat specializarea Afaceri Internationale.Se pune ca si vechime in specialitatea studiilor perioada pe care am lucrat-o in domeniul financiar? Pana la urma tot de domeniul general de economie tine

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreaba acolo. Posibil ca postul sa fie deja ocupat de cineva cu studii mai putine decat tine dar are pile.

| NunuNini a răspuns:

Mergi si intreaba la ei. Parerile noastre pot fi subiective si eronate.