| Micky123 a întrebat:

Buna seara! Doresc sa ma angajez la ANAF pe postul de inspector fiscalitate.In anuntul concursului se specifica ca participantii trebuie sa detinta diploma de studii superioare, licentiat in stiinte economice/juridice.Eu de meserie sunt economist.Am absolvit Economie si afaceri internationale, nu finante.Intrebarea este urmatoarea? Conteaza specializarea daca se specifica doar : licentiat in stiinte economice?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încearcă! Pregătește un CV, o scrisoare de intentie, o copie a diplomei de licență și success!
Poate că vei fi chemat la interviu.

3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu cred ca trebuie facultatea de finanțe neaparat, ci sa ai o diploma de absolvire in domeniul economiei. Eu zic sa încerci sa candidezi pentru post.

| Sophieka a răspuns:

Din moment ce esti aici, pe TPU, sa explici lucruri de genul...Imi pare rau.

| haileewatson a răspuns:

Nu