| Anonime a întrebat:

Am si eu o mare dilema: nu stiu ce sa aleg, m ca plan de rezerva, in caz ca nu intru la Drept la Universitatea Bucuresti.
Ma gandesc sa ma duc la ASE, dar ma cam sperie matematica pentru ca eu am terminat la profil Uman, specializarea Filologie, insa am o prietena care e la ASE la o facultate care nu presupune multa matematica, mai exact :ECONOMIE AGROALIMENTARĂ ŞI A MEDIULUI. Si fratele ei a terminat aceeasi facultate si a intrat pe salariu cu 30 de milioane pe luna.
Ce parere aveti de facultatea asta? Ce poti sa devii de aici?
Sau daca stie cineva o facultate din cadrul ASE, la care sa se preteze si un filolog! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pai daca fratele tau a terminat aceasta facultate, atunci tu stii mai multe decat noi despre acest subiect. Mai usurel insa cu salariu. Cu totii putem visa, dar trebuie sa stim si cand trebuie sa ne trezim.

| Anonime explică (pentru neutrino):

Fratele prietenei*