| symonyk007 a întrebat:

Buna seara am stricat pc am vrut sa schimb windowsul si nu mai merge se opreste exact cum vedeti in poza de profil va mai dau un link se vede mai bine poza..https://www.facebook.com/....../photo.php ajuuuuutor

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Spune-mi pasii care i-ai facut ca sa reinstalezi windows-ul.

| symonyk007 explică (pentru neluL):

Am bagat un cd de xp si s-a intepenit asa ramine exact ca in poza

| neluL a răspuns (pentru symonyk007):

Ai setat din Bios de la meniul Boot ca prima bootare sa se faca de pe CD-DVD?

| symonyk007 explică (pentru neluL):

Da

| neluL a răspuns (pentru symonyk007):

CD-ul cu windows sigur este bun? adica bootabil?!
Ai scos toate perifericele din unitate? sa lasi doar monitorul, tastatura si mouse, restul le decuplezi, Intrerupe conexiunea internet, baga CD-ul cu windows si da un restart si apoi porneste instalarea. Daca ai setat din Bios ca prima bootare sa se faca de pe CD-DVD nu ar trebui sa ai probleme. Apasa tasta DEL pentru a porni setup.

Foto aici - http://hqlevel.ro/Sfaturi/Tutorial-instalare-Windows-XP-SP3

| floryn1993 a răspuns:

Instaleaza windowsul de pe un stik USB