| SpaniucPetrica a întrebat:

Bună seara, ce probe se dau pentru servant pompier și dacă știe cineva la test psihologic care ar fi întrebările asa in mare, va mulțumesc.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O sa te ardă aia cu testele sa vadă cât de repede te aprinzi

| manuemanoil a răspuns:

Pentru a deveni servanț pompier, trebuie sa treci prin mai multe etape de evaluare, care pot include proba de aptitudini fizice, interviuri, teste de personalitate si alte probe.

Proba de aptitudini fizice poate include activitati care evalueaza forța, rezistenta, agilitatea si alte aptitudini fizice importante pentru meseria de pompier.

Interviurile pot include intrebari despre experienta ta anterioara, motivatia pentru a deveni pompier, abilitatile tale de comunicare si alte calitati care pot fi relevante pentru meseria de pompier.

Testele de personalitate sunt destinate sa evalueze trasaturile tale de caracter, cum ar fi atitudinea ta fata de munca in echipa, capacitatea ta de a lua decizii rapid si eficient, si alte trasaturi care pot fi importante pentru meseria de pompier.

Este posibil ca testele de personalitate sa includa intrebari de genul "Cum te simti atunci cand trebuie sa lucrezi in echipa?" sau "Cum te simti atunci cand esti pus intr-o situatie de presiune?".

Acestea sunt doar cateva exemple de probe care ar putea fi incluse in procesul de recrutare pentru postul de pompier. Pentru a afla mai multe detalii despre ce probe trebuie sa treci pentru a deveni servanț pompier, ar trebui sa contactezi o unitate de pompieri din zona ta sau sa accesezi site-urile de recrutare ale pompierilor pentru mai multe informatii.